Vincent a Valentin jsou dva nerozluční bratři...
všeteční, zvídaví a milují malé věci... detaily všude kolem...
Vše co se jim zalíbí musí osahat... očuchat... ochutnat...:)

Oba stále sní o dobrodružství... o kráse...
... a vše kolem nich je dokonalé a naplněné až po okraj... jsou navždy spolu, a malé jiskry, 
záblesky té dokonale omamné krásy jejich světa... 
jsou jejich šperky...
 

     

     ... šperky vznikají ve "světě", ve kterém už každý člověk někdy byl... není to pouze svět dětské fantazie, je to svět prosté a hluboké důvěry...

 

     Stěžejní technikou je pro mne od roku 2014 ruční háčkování z drátku. Tuto techniku jsem upřednostnila kvůli bezpečnosti dětí, které při práci pobíhají kolem mne.

Pracuji hlavně s nerezovou ocelí a mosazí, občas také používám stříbro a bronz. Technika ručního háčkování neumožňuje vytvořit více, než vždy jeden neopakovatelný kus šperku. Ostatní materiály, drahokamy, polodrahokamy a přírodniny (perly, korály aj.) vybírám intuitivně, není pro mne vždy rozhodující vynikající kvalita, protože miluji anomálie (prasklinka, šrám, zabarvení aj.) ... tyto jedinečnosti mi připomínají neopakovatelnost a lidskou potřebu být přítomný. 

Cítím, že každý zvolený materiál i jeho tvar, je nositelem skryté informace, která se projeví svými účinky na lidské tělo i mysl ... tajemná alchymie která mne fascinuje... vášeň a nutkavá potřeba skrze šperk komunikovat se světem...

Šperk je piktogramem...talismanem.... podvědomě komunikuje skrze tvar a materiál šperku... jde o zrození energetického zářiče, který rezonuje se svým nositelem. 

Často sama nevím, jaký šperk se zrodil a tak ho zpětně zkoumám..., abych se o sobě zase něco dozvěděla, protože skrze hmotu pracujeme se svým nitrem..:)     

                                                 

…Děkuji…

Zu. :)